3. Division Promotion Round
Cyprus
League level:
Play-Offs
- Number of teams: 8 teams
- Players: 223
- Foreigners: 35 Players 15.7%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 24.8
Matchday 5 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(2.) Deryni | 3:2 | Irakli (6.) | ||
Sat
Jan 20, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 38' | |||
53' | 2:1 | |||
2:2 | 57' | |||
63' | 3:2 | |||
(1.) Chalka | 1:0 | Kedros (7.) | ||
Sat
Jan 20, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
67' | 1:0 | |||
(8.) PO Orm | 1:2 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Jan 20, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Prokopis Chatzisolomou | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
67' | 1:1 | |||
70' | ||||
1:2 | 80' | |||
(3.) Sparta | 0:0 | APEA A (4.) | ||
Sun
Jan 21, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Nikolas Markou | ||||
Course of play | ||||
79' | ||||
(1.) Deryni | 1:1 | Chalka (2.) | ||
Sat
Jan 27, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Prokopis Chatzisolomou | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
45+1' | ||||
1:1 | 64' | |||
(8.) Irakli | 0:0 | APEA A (5.) | ||
Sat
Jan 27, 2024
- 1:30 PM
|
(3.) Ethnik | 0:1 | Sparta (4.) | ||
Sat
Jan 27, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 55' | |||
(7.) Kedros | 0:0 | PO Orm (6.) | ||
Sat
Jan 27, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Andreas Kantilafti |
(5.) APEA A | 3:0 | Ethnik (4.) | ||
Sat
Feb 3, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Andreas Kantilafti | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
46' | 2:0 | |||
62' | 3:0 | |||
(2.) Chalka | 1:0 | Irakli (8.) | ||
Sat
Feb 3, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
45+2' | 1:0 | |||
(6.) PO Orm | 1:2 | Deryni (1.) | ||
Sat
Feb 3, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Konstantinos Theodorou | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
48' | 1:1 | |||
1:2 | 82' | |||
(3.) Sparta | 3:0 | Kedros (7.) | ||
Sat
Feb 3, 2024
- 1:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
41' | 3:0 | |||
(8.) Irakli | 1:3 | Ethnik (6.) | ||
Fri
Feb 9, 2024
- 5:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
45' | 1:1 | |||
1:2 | 54' | |||
1:3 | 70' | |||
(1.) Deryni | 2:2 | Sparta (3.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Ioannis Piripitsis | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 17' | |||
30' | 1:2 | |||
55' | 2:2 | |||
(2.) Chalka | 2:0 | PO Orm (5.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
77' | 1:0 | |||
82' | 2:0 | |||
(7.) Kedros | 0:1 | APEA A (4.) | ||
Sat
Feb 10, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
(4.) APEA A | 2:1 | Deryni (2.) | ||
Sat
Feb 17, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Ilias Pilakoutas | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 25' | |||
33' | 2:1 | |||
88' | ||||
(5.) Ethnik | 2:3 | Kedros (7.) | ||
Sat
Feb 17, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Erchan Ali | ||||
Course of play | ||||
21' | 1:0 | |||
1:1 | 45' | |||
1:2 | 57' | |||
1:3 | 70' | |||
76' | 2:3 | |||
(6.) PO Orm | 1:2 | Irakli (8.) | ||
Sat
Feb 17, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Panagiotis Andreou | ||||
Course of play | ||||
50' | 1:0 | |||
1:1 | 71' | |||
73' | ||||
1:2 | 85' | |||
(3.) Sparta | 0:1 | Chalka (1.) | ||
Sat
Feb 17, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Theodoros Sofokleous | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
(1.) Chalka | 1:0 | APEA A (3.) | ||
Sat
Feb 24, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
(6.) PO Orm | 0:2 | Sparta (4.) | ||
Sat
Feb 24, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Loizos Dimitriou | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 18' | |||
(2.) Deryni | 3:3 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Feb 24, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Konstantinos Theodorou | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
1:1 | 9' | |||
1:2 | 42' | |||
48' | 2:2 | |||
2:3 | 57' | |||
68' | 3:3 | |||
90+5' | ||||
(8.) Irakli | 0:0 | Kedros (7.) | ||
Sun
Feb 25, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Panagiotis Andreou |
(4.) APEA A | 6:1 | PO Orm (7.) | ||
Sat
Mar 2, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Nikolas Markou | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
31' | 2:0 | |||
2:1 | 45+1' | |||
49' | 3:1 | |||
54' | 4:1 | |||
69' | 5:1 | |||
90+1' | 6:1 | |||
(5.) Ethnik | 1:3 | Chalka (1.) | ||
Sat
Mar 2, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Nikolas Neokleous | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
27' | 1:1 | |||
1:2 | 59' | |||
1:3 | 84' | |||
(6.) Kedros | 1:1 | Deryni (2.) | ||
Sat
Mar 2, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Andreas Kantilafti | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 25' | |||
90+2' | 1:1 | |||
(3.) Sparta | 0:0 | Irakli (8.) | ||
Sat
Mar 2, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Konstantinos Theodorou |
(6.) Kedros | 2:1 | Chalka (1.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Loizos Dimitriou | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 44' | |||
71' | 2:1 | |||
(5.) Ethnik | 5:2 | PO Orm (7.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
12' | 2:0 | |||
2:1 | 14' | |||
32' | 3:1 | |||
51' | 4:1 | |||
4:2 | 60' | |||
79' | 5:2 | |||
(3.) APEA A | 2:3 | Sparta (4.) | ||
Sat
Mar 9, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Ioannis Piripitsis | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 39' | |||
52' | 1:1 | |||
68' | 2:1 | |||
2:2 | 74' | |||
2:3 | 90+1' | |||
(8.) Irakli | 0:2 | Deryni (2.) | ||
Sun
Mar 10, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 16' | |||
0:2 | 79' | |||
(4.) APEA A | 1:0 | Irakli (8.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Andreas Kantilafti | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
(3.) Sparta | 0:1 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Theodoros Sofokleous | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 90+6' | |||
(7.) PO Orm | 0:0 | Kedros (6.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Marios Christodoulou |
(1.) Chalka | 0:1 | Deryni (2.) | ||
Sat
Mar 16, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Nikolas Neokleous | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 34' | |||
(5.) Ethnik | 1:0 | APEA A (3.) | ||
Sat
Mar 23, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
86' | ||||
(8.) Irakli | 1:2 | Chalka (1.) | ||
Sat
Mar 23, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Ilias Pilakoutas | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
74' | 1:1 | |||
1:2 | 86' | |||
(2.) Deryni | 1:0 | PO Orm (7.) | ||
Sat
Mar 23, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Nikolas Andreou | ||||
Course of play | ||||
39' | 1:0 | |||
(6.) Kedros | 1:2 | Sparta (4.) | ||
Sat
Mar 23, 2024
- 2:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
56' | 1:1 | |||
1:2 | 64' | |||
(7.) PO Orm | 0:2 | Chalka (1.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Thiseas Samatas | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
0:2 | 25' | |||
(5.) Ethnik | 2:1 | Irakli (8.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
73' | 1:1 | |||
77' | 2:1 | |||
(4.) APEA A | 3:0 | Kedros (6.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Course of play | ||||
42' | 1:0 | |||
59' | 2:0 | |||
89' | 3:0 | |||
(3.) Sparta | 2:0 | Deryni (2.) | ||
Sat
Mar 30, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Ioannis Piripitsis | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
76' | ||||
78' | 2:0 | |||
(2.) Deryni | 2:1 | APEA A (4.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Andreas Argyrou | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
53' | 1:1 | |||
55' | 2:1 | |||
(6.) Kedros | 1:3 | Ethnik (5.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Erchan Ali | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 39' | |||
42' | 1:3 | |||
(8.) Irakli | 2:0 | PO Orm (7.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Nikolas Andreou | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
31' | 2:0 | |||
(1.) Chalka | 0:0 | Sparta (3.) | ||
Sat
Apr 6, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Nikolas Neokleous |
(5.) APEA A | 0:0 | Chalka (1.) | ||
Sat
Apr 13, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
26' | ||||
(3.) Sparta | 5:0 | PO Orm (8.) | ||
Sat
Apr 13, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Rafail Mammidis | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
17' | 2:0 | |||
44' | 3:0 | |||
51' | 4:0 | |||
78' | 5:0 | |||
(6.) Kedros | 1:3 | Ethnik (4.) | ||
Sat
Apr 13, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Erchan Ali | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 2' | |||
0:2 | 36' | |||
0:3 | 39' | |||
42' | 1:3 | |||
(4.) Ethnik | 1:2 | Deryni (2.) | ||
Sat
Apr 13, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Andreas Kantilafti | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 44' | |||
0:2 | 81' | |||
90+5' | 1:2 | |||
(1.) Chalka | 2:0 | Ethnik (4.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Polyvios Antoniou | ||||
Course of play | ||||
43' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
(2.) Deryni | 5:1 | Kedros (6.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Loizos Dimitriou | ||||
Course of play | ||||
24' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
48' | 3:0 | |||
53' | 4:0 | |||
60' | 5:0 | |||
5:1 | 85' | |||
88' | ||||
(7.) Irakli | 3:0 | Sparta (3.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 3:30 PM
|
||||
Marios Christodoulou | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
34' | 3:0 | |||
(8.) PO Orm | 0:6 | APEA A (5.) | ||
Sat
Apr 20, 2024
- 4:30 PM
|
||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
0:2 | 61' | |||
0:3 | 68' | |||
0:4 | 71' | |||
0:5 | 74' | |||
0:6 | 87' | |||
Table 3. Division Promotion Round 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chalkanoras | 5 | 5 | 44 | |
2 | Anagen.Derynias | 5 | 1 | 40 | |
3 | APEA Akrotiri | 5 | 5 | 37 | |
4 | Spartakos Kitiou | 5 | 3 | 35 | |
5 | Latsion | 5 | -2 | 31 | |
6 | PO Ormidias | 5 | -5 | 28 | |
7 | Agia Marina | 5 | -4 | 27 | |
8 | Ira. Gerolakkou | 5 | -3 | 25 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...