PostNord-ligaen Avd. 2
Norway
League level:
Third Tier
- Number of teams: 14 teams
- Players: 386
- Foreigners: 21 Players 5.4%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 23.2
Complete PostNord-ligaen Avd. 2 schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/9/235:00 PM | ||||||
(14.) Gjøvik-Lyn | 0:0 | Junkeren (8.) | ||||
Mon 4/10/232:30 PM | ||||||
(6.) Ullensaker/Kisa | 2:2 | Sotra (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Tromsdalen | 5:2 | Alta (13.) | ||||
(12.) Ullern | 0:2 | Kvik Halden (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) Stjørdals-Blink | 1:3 | Levanger (3.) | ||||
Tue 4/11/234:30 PM | ||||||
(9.) Strømmen | 1:2 | Brann II (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Strømsgodset II | 2:4 | Bærum (2.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/15/231:00 PM | ||||||
(5.) Junkeren | 2:1 | Ullern (12.) | ||||
Sun 4/16/233:00 PM | ||||||
(9.) Alta | 1:0 | Strømmen (11.) | ||||
(3.) Levanger | 2:0 | Ullensaker/Kisa (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) Kvik Halden | 1:3 | Stjørdals-Blink (7.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Bærum | 0:2 | Tromsdalen (2.) | ||||
Mon 4/17/231:30 PM | ||||||
(1.) Brann II | 7:1 | Gjøvik-Lyn (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) Sotra | 3:0 | Strømsgodset II (13.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/22/232:00 PM | ||||||
(12.) Ullern | 0:2 | Levanger (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Gjøvik-Lyn | 2:1 | Kvik Halden (9.) | ||||
(7.) Ullensaker/Kisa | 5:1 | Alta (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(8.) Bærum | 1:2 | Sotra (3.) | ||||
Sun 4/23/231:00 PM | ||||||
(1.) Tromsdalen | 5:0 | Strømmen (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Stjørdals-Blink | 6:3 | Brann II (5.) | ||||
Mon 4/24/237:00 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 2:3 | Junkeren (4.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/29/231:00 PM | ||||||
(6.) Junkeren | 1:4 | Levanger (1.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(3.) Sotra | 1:1 | Ullern (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Alta | 3:2 | Gjøvik-Lyn (14.) | ||||
(11.) Strømmen | 3:2 | Bærum (10.) | ||||
Sun 4/30/232:00 PM | ||||||
(7.) Kvik Halden | 3:2 | Tromsdalen (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Brann II | 0:5 | Ullensaker/Kisa (4.) | ||||
Mon 5/1/233:00 PM | ||||||
(5.) Stjørdals-Blink | 1:1 | Strømsgodset II (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/6/235:00 PM | ||||||
(8.) Bærum | 4:3 | Alta (11.) | ||||
Sun 5/7/232:30 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 2:2 | Sotra (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Ullensaker/Kisa | 1:1 | Junkeren (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 0:0 | Stjørdals-Blink (6.) | ||||
(1.) Levanger | 1:0 | Kvik Halden (9.) | ||||
Mon 5/8/236:00 PM | ||||||
(14.) Strømsgodset II | 0:3 | Strømmen (10.) | ||||
Tue 5/9/234:30 PM | ||||||
(13.) Ullern | 1:2 | Brann II (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/13/231:00 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 0:1 | Levanger (1.) | ||||
(9.) Strømmen | 2:1 | Sotra (5.) | ||||
Sun 5/14/233:00 PM | ||||||
(8.) Brann II | 2:3 | Bærum (6.) | ||||
(7.) Kvik Halden | 3:2 | Strømsgodset II (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Alta | 2:1 | Ullern (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Junkeren | 1:2 | Tromsdalen (2.) | ||||
Mon 5/15/235:00 PM | ||||||
(4.) Stjørdals-Blink | 1:1 | Ullensaker/Kisa (3.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/27/233:00 PM | ||||||
(14.) Ullern | 1:1 | Gjøvik-Lyn (13.) | ||||
Sun 5/28/232:30 PM | ||||||
(5.) Bærum | 3:3 | Junkeren (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 1:0 | Kvik Halden (7.) | ||||
Mon 5/29/231:00 PM | ||||||
(4.) Sotra | 2:1 | Alta (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 3:1 | Stjørdals-Blink (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 2:0 | Strømmen (10.) | ||||
Tue 5/30/233:30 PM | ||||||
(12.) Strømsgodset II | 3:2 | Brann II (8.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/3/235:00 PM | ||||||
(9.) Kvik Halden | 1:2 | Alta (7.) | ||||
Sun 6/4/233:00 PM | ||||||
(13.) Gjøvik-Lyn | 1:3 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
(11.) Junkeren | 0:2 | Sotra (4.) | ||||
(8.) Stjørdals-Blink | 1:2 | Bærum (5.) | ||||
(6.) Strømmen | 2:0 | Ullern (14.) | ||||
Mon 6/5/234:30 PM | ||||||
(10.) Brann II | 2:3 | Tromsdalen (2.) | ||||
(1.) Levanger | 4:1 | Strømsgodset II (12.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/10/233:00 PM | ||||||
(8.) Alta | 1:3 | Junkeren (7.) | ||||
(6.) Bærum | 3:3 | Kvik Halden (9.) | ||||
(5.) Strømmen | 2:1 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
(13.) Ullern | 0:1 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
Sun 6/11/233:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 0:1 | Levanger (1.) | ||||
Mon 6/12/236:00 PM | ||||||
(12.) Strømsgodset II | 5:1 | Gjøvik-Lyn (14.) | ||||
Mon 7/17/236:30 PM | ||||||
(4.) Sotra | 1:1 | Brann II (10.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/17/2312:30 PM | ||||||
(11.) Stjørdals-Blink | 3:3 | Ullern (13.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(9.) Kvik Halden | 3:1 | Sotra (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 2:0 | Strømsgodset II (12.) | ||||
Sun 6/18/233:00 PM | ||||||
(5.) Junkeren | 3:1 | Strømmen (6.) | ||||
(1.) Levanger | 6:0 | Bærum (7.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(14.) Gjøvik-Lyn | 0:3 | Tromsdalen (2.) | ||||
Mon 6/19/231:00 PM | ||||||
(8.) Brann II | 5:1 | Alta (10.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 6/23/236:30 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 2:1 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
Sat 6/24/233:00 PM | ||||||
(7.) Bærum | 1:1 | Gjøvik-Lyn (14.) | ||||
(4.) Strømmen | 2:1 | Kvik Halden (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Sotra | 0:1 | Levanger (1.) | ||||
Sun 6/25/233:00 PM | ||||||
(9.) Brann II | 3:3 | Junkeren (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(8.) Alta | 4:2 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
Mon 6/26/236:00 PM | ||||||
(13.) Ullern | 1:1 | Strømsgodset II (12.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/21/237:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 1:4 | Strømmen (4.) | ||||
Sat 7/22/233:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 5:1 | Alta (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Gjøvik-Lyn | 4:1 | Sotra (7.) | ||||
Sun 7/23/233:00 PM | ||||||
(11.) Stjørdals-Blink | 1:4 | Junkeren (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(13.) Ullern | 2:1 | Bærum (8.) | ||||
Mon 7/24/233:00 PM | ||||||
(6.) Kvik Halden | 4:2 | Brann II (10.) | ||||
(12.) Strømsgodset II | 0:2 | Tromsdalen (2.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/29/231:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 4:0 | Ullern (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) Bærum | 1:3 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
(4.) Strømmen | 0:3 | Gjøvik-Lyn (12.) | ||||
Sun 7/30/233:00 PM | ||||||
(5.) Junkeren | 3:3 | Kvik Halden (7.) | ||||
(8.) Sotra | 2:2 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
Mon 7/31/236:00 PM | ||||||
(6.) Alta | 2:1 | Strømsgodset II (13.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) Brann II | 1:2 | Levanger (1.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/5/233:00 PM | ||||||
(11.) Stjørdals-Blink | 1:2 | Strømmen (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Ullern | 1:3 | Alta (6.) | ||||
Sun 8/6/231:30 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 1:1 | Sotra (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(1.) Levanger | 3:3 | Junkeren (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 1:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
Wed 8/16/236:30 PM | ||||||
(7.) Kvik Halden | 3:0 | Bærum (10.) | ||||
Thu 9/21/234:45 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 3:3 | Brann II (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/2312:15 PM | ||||||
(9.) Brann II | 4:3 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
1:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 3:0 | Gjøvik-Lyn (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(6.) Sotra | 2:0 | Kvik Halden (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Bærum | 6:1 | Ullern (14.) | ||||
(7.) Alta | 0:1 | Levanger (1.) | ||||
(5.) Junkeren | 0:0 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
Sun 8/13/233:00 PM | ||||||
(4.) Strømmen | 1:1 | Strømsgodset II (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/233:00 PM | ||||||
(7.) Alta | 1:1 | Sotra (6.) | ||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 4:1 | Bærum (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 1:1 | Strømmen (4.) | ||||
Sun 8/20/234:00 PM | ||||||
(8.) Kvik Halden | 3:3 | Junkeren (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(14.) Ullern | 0:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
Mon 8/21/234:00 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 0:3 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 5:0 | Brann II (9.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/231:00 PM | ||||||
(11.) Stjørdals-Blink | 1:0 | Gjøvik-Lyn (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(10.) Bærum | 2:6 | Levanger (1.) | ||||
(5.) Sotra | 2:1 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
Sun 8/27/235:00 PM | ||||||
(8.) Junkeren | 0:1 | Alta (6.) | ||||
(4.) Strømmen | 5:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) Brann II | 1:3 | Kvik Halden (7.) | ||||
Mon 8/28/237:00 PM | ||||||
(12.) Strømsgodset II | 5:1 | Ullern (14.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/233:00 PM | ||||||
(14.) Ullern | 1:1 | Stjørdals-Blink (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 4:0 | Junkeren (8.) | ||||
Sun 9/3/232:00 PM | ||||||
(7.) Alta | 1:1 | Bærum (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Kvik Halden | 3:1 | Strømmen (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 1:1 | Sotra (6.) | ||||
Mon 9/4/235:30 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 2:2 | Brann II (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 2:0 | Strømsgodset II (13.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/231:00 PM | ||||||
(8.) Junkeren | 1:1 | Gjøvik-Lyn (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Strømmen | 1:0 | Alta (7.) | ||||
Sun 9/17/232:30 PM | ||||||
(5.) Sotra | 2:1 | Bærum (11.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Kvik Halden | 0:4 | Levanger (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) Stjørdals-Blink | 1:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
Mon 9/18/234:00 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 1:3 | Ullensaker/Kisa (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(9.) Brann II | 2:2 | Ullern (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/234:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 2:2 | Stjørdals-Blink (10.) | ||||
(4.) Sotra | 2:0 | Strømmen (5.) | ||||
Sun 9/24/233:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 1:1 | Gjøvik-Lyn (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) Ullern | 4:0 | Junkeren (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Alta | 3:0 | Kvik Halden (7.) | ||||
Mon 9/25/234:00 PM | ||||||
(9.) Bærum | 1:0 | Brann II (11.) | ||||
(2.) Tromsdalen | 4:0 | Strømsgodset II (13.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/233:00 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 3:2 | Ullern (14.) | ||||
(3.) Strømmen | 1:0 | Ullensaker/Kisa (4.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Stjørdals-Blink | 4:2 | Alta (6.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(8.) Junkeren | 3:1 | Bærum (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 2:0 | Kvik Halden (7.) | ||||
Mon 10/2/233:15 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 0:1 | Levanger (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) Brann II | 1:1 | Sotra (5.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(7.) Kvik Halden | 2:2 | Gjøvik-Lyn (12.) | ||||
(5.) Ullensaker/Kisa | 0:3 | Stjørdals-Blink (9.) | ||||
(13.) Ullern | 1:1 | Strømmen (4.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(1.) Levanger | 2:2 | Tromsdalen (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) Sotra | 2:1 | Junkeren (8.) | ||||
Mon 10/9/236:00 PM | ||||||
(10.) Bærum | 4:0 | Strømsgodset II (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Alta | 7:1 | Brann II (11.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/232:00 PM | ||||||
(5.) Strømmen | 1:3 | Levanger (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) Ullensaker/Kisa | 3:1 | Ullern (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) Tromsdalen | 0:0 | Bærum (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(12.) Gjøvik-Lyn | 3:2 | Alta (6.) | ||||
Sun 10/22/232:30 PM | ||||||
(7.) Stjørdals-Blink | 2:1 | Sotra (4.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(9.) Junkeren | 1:3 | Brann II (11.) | ||||
Mon 10/23/237:00 PM | ||||||
(13.) Strømsgodset II | 2:0 | Kvik Halden (8.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/231:00 PM | ||||||
(8.) Kvik Halden | 4:1 | Ullern (14.) | ||||
(1.) Levanger | 5:1 | Gjøvik-Lyn (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Bærum | 0:3 | Stjørdals-Blink (7.) | ||||
Sun 10/29/231:00 PM | ||||||
(3.) Sotra | 3:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(6.) Alta | 1:1 | Ullensaker/Kisa (5.) | ||||
Mon 10/30/234:00 PM | ||||||
(9.) Junkeren | 1:3 | Strømsgodset II (13.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) Brann II | 0:1 | Strømmen (4.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/231:00 PM | ||||||
(11.) Gjøvik-Lyn | 4:2 | Bærum (12.) | ||||
(7.) Stjørdals-Blink | 5:0 | Kvik Halden (8.) | ||||
(4.) Strømmen | 3:0 | Junkeren (9.) | ||||
(13.) Strømsgodset II | 2:3 | Alta (6.) | ||||
(2.) Tromsdalen | 0:1 | Brann II (10.) | ||||
(5.) Ullensaker/Kisa | 0:5 | Levanger (1.) | ||||
(14.) Ullern | 0:4 | Sotra (3.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/231:00 PM | ||||||
(6.) Alta | 3:1 | Tromsdalen (2.) | ||||
(9.) Brann II | 2:2 | Strømsgodset II (13.) | ||||
(12.) Bærum | 0:1 | Strømmen (4.) | ||||
(10.) Junkeren | 0:2 | Stjørdals-Blink (7.) | ||||
(8.) Kvik Halden | 0:1 | Ullensaker/Kisa (5.) | ||||
(1.) Levanger | 2:0 | Ullern (14.) | ||||
(3.) Sotra | 1:0 | Gjøvik-Lyn (11.) |