Primera B Transición (-2017)
Chile
League level:
Second Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Primera B Transición (-2017) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/26/1111:00 PM | ||||||
(1.) D. Concepción | 2:0 | Puerto Montt (13.) | ||||
Sun 2/27/111:00 AM | ||||||
(3.) Coquimbo Unido | 3:2 | San Marcos (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) Magallanes | 2:1 | CD Everton (10.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(14.) Antofagasta | 0:2 | San Luis (2.) | ||||
(5.) Rangers Talca | 1:0 | Lota Schwager (11.) | ||||
(12.) Curicó Unido | 0:1 | Naval (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/5/1111:00 PM | ||||||
(11.) Unión Temuco | 0:2 | Rangers Talca (2.) | ||||
Sun 3/6/1112:00 AM | ||||||
(5.) CD Everton | 4:0 | Antofagasta (14.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) San Marcos | 1:3 | Copiapó (6.) | ||||
(3.) San Luis | 1:1 | Coquimbo Unido (4.) | ||||
(7.) Puerto Montt | 3:0 | Curicó Unido (13.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(10.) Lota Schwager | 0:1 | D. Concepción (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/12/119:00 PM | ||||||
(7.) Naval | 1:1 | Puerto Montt (5.) | ||||
Sun 3/13/114:00 PM | ||||||
(10.) Curicó Unido | 2:1 | Lota Schwager (13.) | ||||
(2.) Coquimbo Unido | 2:1 | CD Everton (8.) | ||||
(3.) Copiapó | 1:0 | San Luis (6.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) Antofagasta | 2:1 | Magallanes (9.) | ||||
(1.) D. Concepción | 1:0 | Unión Temuco (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/19/119:00 PM | ||||||
(13.) Unión Temuco | 1:1 | Curicó Unido (10.) | ||||
Sun 3/20/1112:00 AM | ||||||
(9.) San Luis | 1:2 | San Marcos (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) CD Everton | 1:0 | Copiapó (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) Magallanes | 1:0 | Coquimbo Unido (4.) | ||||
(14.) Lota Schwager | 0:2 | Naval (3.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(1.) Rangers Talca | 1:0 | D. Concepción (2.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/26/114:00 PM | ||||||
(3.) Copiapó | 1:0 | Magallanes (8.) | ||||
(6.) Naval | 1:3 | Unión Temuco (11.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) Puerto Montt | 0:0 | Lota Schwager (14.) | ||||
Sun 3/27/115:00 PM | ||||||
(5.) Coquimbo Unido | 1:1 | Antofagasta (12.) | ||||
(13.) San Marcos | 1:2 | CD Everton (1.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(7.) Curicó Unido | 2:1 | Rangers Talca (2.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/30/1110:00 PM | ||||||
(2.) Rangers Talca | 1:0 | Naval (8.) | ||||
(7.) Magallanes | 3:3 | San Marcos (13.) | ||||
(10.) Antofagasta | 1:0 | Copiapó (4.) | ||||
Thu 3/31/111:00 AM | ||||||
(3.) CD Everton | 0:0 | San Luis (11.) | ||||
(1.) D. Concepción | 3:1 | Curicó Unido (9.) | ||||
(6.) Unión Temuco | 2:0 | Puerto Montt (12.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/3/115:00 PM | ||||||
(13.) San Marcos | 0:1 | Antofagasta (6.) | ||||
(7.) Copiapó | 0:2 | Coquimbo Unido (3.) | ||||
(12.) Puerto Montt | 1:3 | Rangers Talca (1.) | ||||
(5.) Naval | 2:1 | D. Concepción (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(8.) San Luis | 2:0 | Magallanes (10.) | ||||
(14.) Lota Schwager | 1:0 | Unión Temuco (9.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/9/1110:00 PM | ||||||
(6.) Unión Temuco | 3:2 | San Marcos (14.) | ||||
(1.) D. Concepción | 2:1 | San Luis (10.) | ||||
Sun 4/10/111:00 AM | ||||||
(5.) Coquimbo Unido | 0:1 | Naval (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(9.) Copiapó | 1:2 | Lota Schwager (13.) | ||||
(12.) Magallanes | 0:1 | Puerto Montt (11.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(2.) Rangers Talca | 1:4 | Antofagasta (4.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(7.) Curicó Unido | 4:0 | CD Everton (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/16/118:30 PM | ||||||
(4.) Naval | 2:2 | Curicó Unido (7.) | ||||
Sun 4/17/111:00 AM | ||||||
(3.) Coquimbo Unido | 3:1 | Copiapó (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Puerto Montt | 1:1 | D. Concepción (1.) | ||||
(6.) San Luis | 2:1 | Unión Temuco (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(5.) Antofagasta | 1:1 | San Marcos (14.) | ||||
(13.) Lota Schwager | 0:1 | Magallanes (10.) | ||||
(8.) CD Everton | 1:1 | Rangers Talca (2.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/23/1110:00 PM | ||||||
(9.) Unión Temuco | 2:3 | Naval (3.) | ||||
Sun 4/24/112:00 AM | ||||||
(6.) Curicó Unido | 2:1 | Puerto Montt (12.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(13.) San Marcos | 2:0 | San Luis (8.) | ||||
(11.) Copiapó | 2:2 | CD Everton (7.) | ||||
(2.) D. Concepción | 1:1 | Lota Schwager (14.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(10.) Magallanes | 2:3 | Antofagasta (4.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(1.) Rangers Talca | 5:3 | Coquimbo Unido (5.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/30/1112:00 AM | ||||||
(10.) Puerto Montt | 3:1 | San Marcos (14.) | ||||
(11.) San Luis | 0:2 | Copiapó (9.) | ||||
(7.) CD Everton | 1:1 | Magallanes (12.) | ||||
(4.) Naval | 1:2 | Rangers Talca (1.) | ||||
(6.) Coquimbo Unido | 0:1 | Unión Temuco (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Antofagasta | 1:0 | D. Concepción (3.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Lota Schwager | 1:1 | Curicó Unido (5.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/7/1110:00 PM | ||||||
(9.) Unión Temuco | 0:1 | Lota Schwager (13.) | ||||
Sun 5/8/115:00 PM | ||||||
(14.) San Marcos | 1:1 | Magallanes (12.) | ||||
(6.) Puerto Montt | 1:0 | Naval (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(3.) D. Concepción | 4:1 | CD Everton (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) Copiapó | 1:2 | Antofagasta (1.) | ||||
(2.) Rangers Talca | 0:2 | San Luis (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(4.) Curicó Unido | 3:0 | Coquimbo Unido (8.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/14/119:30 PM | ||||||
(5.) Naval | 1:1 | San Luis (7.) | ||||
Sun 5/15/111:00 AM | ||||||
(11.) CD Everton | 2:2 | San Marcos (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Antofagasta | 3:1 | Curicó Unido (4.) | ||||
(9.) Lota Schwager | 1:0 | Puerto Montt (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Rangers Talca | 2:0 | Copiapó (13.) | ||||
(6.) Coquimbo Unido | 1:0 | D. Concepción (3.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(12.) Magallanes | 1:1 | Unión Temuco (10.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/21/1111:00 PM | ||||||
(10.) Unión Temuco | 1:1 | D. Concepción (3.) | ||||
Sun 5/22/112:00 AM | ||||||
(4.) Curicó Unido | 3:3 | Magallanes (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Puerto Montt | 2:2 | Antofagasta (2.) | ||||
(14.) San Marcos | 2:0 | Coquimbo Unido (7.) | ||||
(8.) Copiapó | 4:1 | Naval (6.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(5.) San Luis | 2:1 | CD Everton (13.) | ||||
(11.) Lota Schwager | 0:2 | Rangers Talca (1.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/29/111:00 AM | ||||||
(4.) Coquimbo Unido | 3:2 | San Luis (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Magallanes | 3:2 | Copiapó (13.) | ||||
(7.) Naval | 1:2 | CD Everton (10.) | ||||
(12.) San Marcos | 2:1 | Curicó Unido (5.) | ||||
(1.) Antofagasta | 2:1 | Lota Schwager (14.) | ||||
(8.) Puerto Montt | 1:1 | Unión Temuco (11.) | ||||
Mon 5/30/1112:00 AM | ||||||
(3.) D. Concepción | 2:2 | Rangers Talca (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/4/1110:00 PM | ||||||
(12.) Unión Temuco | 0:1 | Antofagasta (1.) | ||||
Sun 6/5/112:00 AM | ||||||
(4.) San Luis | 3:1 | Puerto Montt (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Naval | 1:0 | Magallanes (10.) | ||||
(2.) Rangers Talca | 0:0 | Curicó Unido (7.) | ||||
(14.) Copiapó | 0:2 | D. Concepción (3.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(9.) Lota Schwager | 1:0 | San Marcos (13.) | ||||
(8.) CD Everton | 0:0 | Coquimbo Unido (5.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 6/12/116:00 PM | ||||||
(3.) D. Concepción | 1:1 | Naval (6.) | ||||
(9.) Puerto Montt | 2:1 | Copiapó (14.) | ||||
(1.) Antofagasta | 0:0 | Coquimbo Unido (5.) | ||||
(12.) Magallanes | 2:2 | San Luis (4.) | ||||
(13.) Lota Schwager | 0:1 | CD Everton (7.) | ||||
(10.) San Marcos | 4:2 | Rangers Talca (2.) | ||||
(8.) Curicó Unido | 1:2 | Unión Temuco (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 6/19/112:00 AM | ||||||
(8.) Coquimbo Unido | 2:3 | Magallanes (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) CD Everton | 0:1 | Puerto Montt (5.) | ||||
(2.) Rangers Talca | 1:0 | Unión Temuco (12.) | ||||
(6.) Naval | 2:2 | Lota Schwager (13.) | ||||
(14.) Copiapó | 1:2 | Curicó Unido (4.) | ||||
(7.) San Luis | 0:1 | Antofagasta (1.) | ||||
(3.) D. Concepción | 1:0 | San Marcos (11.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/25/1110:00 PM | ||||||
(8.) Unión Temuco | 4:0 | Copiapó (14.) | ||||
Sun 6/26/116:00 PM | ||||||
(13.) San Marcos | 1:1 | Naval (6.) | ||||
(1.) Antofagasta | 1:0 | CD Everton (12.) | ||||
(10.) Lota Schwager | 4:2 | San Luis (9.) | ||||
(11.) Magallanes | 1:3 | Rangers Talca (2.) | ||||
(5.) Puerto Montt | 1:1 | Coquimbo Unido (7.) | ||||
(4.) Curicó Unido | 4:1 | D. Concepción (3.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/2/115:00 PM | ||||||
(8.) San Luis | 4:1 | Curicó Unido (5.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(4.) Naval | 2:0 | Antofagasta (1.) | ||||
(12.) CD Everton | 1:3 | Unión Temuco (7.) | ||||
11:00 PM | ||||||
(3.) D. Concepción | 3:0 | Magallanes (13.) | ||||
(2.) Rangers Talca | 1:0 | Puerto Montt (9.) | ||||
Sun 7/3/116:00 PM | ||||||
(14.) Copiapó | 1:4 | San Marcos (10.) | ||||
(6.) Coquimbo Unido | 2:1 | Lota Schwager (11.) |