Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
Matchday 38 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(10.) Saturn | 0:0 | Kareli (13.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 1:00 PM
|
||||
1.000 · Vladimir Moskalev |
(15.) Znamya | 0:4 | Sever (12.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 1:00 PM
|
||||
100 · Nikolay Voloshin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
0:2 | 30' | |||
0:3 | 35' | |||
0:4 | 89' | |||
(14.) Dinamo | 0:1 | Dinamo (8.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 2:00 PM
|
||||
700 · Vitali Rushakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 63' | |||
(11.) SCRV | 2:2 | SpKost (1.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 2:00 PM
|
||||
600 · Yuriy Aponasenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
52' | 1:1 | |||
1:2 | 73' | |||
82' | 2:2 | |||
(4.) Lokomo | 0:0 | Teksti (3.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 2:00 PM
|
||||
200 · Aleksandr Ksenafontov |
(5.) Dnepr | 2:1 | FK Ist (9.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 3:00 PM
|
||||
2.000 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
22' | 1:0 | |||
30' | 2:0 | |||
2:1 | 47' | |||
(2.) Petrot | 1:1 | Volga (6.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 3:00 PM
|
||||
700 · Denis Mareev | ||||
Course of play | ||||
30' | 1:0 | |||
1:1 | 72' | |||
(7.) Pskov | 3:0 | Voloch (16.) | ||
Sat
Oct 29, 2011
- 3:00 PM
|
||||
900 · Vasili Kazartsev | ||||
Course of play | ||||
65' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
90' | 3:0 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sp. Kostroma | 35 | 26 | 72 | |
2 | Petrotrest | 36 | 38 | 69 | |
3 | Tekstilshchik | 36 | 31 | 67 | |
4 | Dnepr Smolensk | 36 | 30 | 67 | |
5 | Lokomotiv 2 | 36 | 23 | 66 | |
6 | Volga Tver | 35 | 24 | 62 | |
7 | Pskov-747 | 36 | 4 | 59 | |
8 | D. Vologda | 35 | 13 | 57 | |
9 | Istra | 36 | 2 | 46 | |
10 | Saturn Ramenskoe | 35 | -6 | 46 | |
11 | Sheksna | 35 | -5 | 45 | |
12 | Sever Murmansk | 36 | -18 | 41 | |
13 | Karelia | 36 | -22 | 38 | |
14 | D. Kostroma | 35 | -26 | 23 | |
15 | Znamya Truda | 35 | -57 | 13 | |
16 | Volochanin-Rat. | 35 | -57 | 11 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...